Şükrü Altın
Hakkında

 

Tarihçi yazar 1956’da Çankırı’nın Ilgaz ilçesinin Güney köyünde dünyaya geldi. İlkokul eğitimini doğduğu köyde, ortaokulu Ilgaz’da, liseyi Ankara Yıldırım Beyazıt Lisesi’nde, yüksekokulun sınıf öğretmenliği ve tarih alanı bölümünü Bartın’da tamamladı. Gümüşhane, Kastamonu, Hatay, Sivas, Çankırı illerinde öğretmenlik ve okul müdürlükleri yaptı. Daha sonra Çankırı’nın Korgun, Kastamonu’nun Araç ve Küre, Karabük’ün Eflani ilçelerinde Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bunun yanı sıra yurt içinde eserleriyle ilgili konularda konferanslar verdi.
Karabük Valiliği Hizmet Şeref Belgesi (2008), Karatekin Gazetesi Yılın Yazarı Ödülü (2015), Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Hilâl’in İki Muhafızı” eserine Proje Desteği (2017), Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Araştırma Ödülü (2018) gibi çeşitli kurum ve kuruluşlardan birçok ödül aldı.
Tarihî araştırma, röportaj ve güncel makaleleri; Türkiye Diyanet Vakfı İyilik Dergisi’nde, Anadolu Vakfı Ana Haber Gazetesi’nde, Sebilürreşad Dergisi’nde, Devlet Dergisi’nde, Fitarih Dergisi’nde, Star Gazetesi’nde, Akit Gazetesi’nde, Karatekin Gazetesi’nde yayınlandı. Yazar olarak çalışmalarına devam eden Şükrü Altın, evli ve üç çocuk babası olup orta derecede Arapça bilmektedir.
Yayınlanmış Eserleri
Kur’an-ı Kerim’in Anahtarı/ Fâtiha-i Şerif
Görmeden Sevmek (Roman)
Nurlu Şehrin Nuru/ Hz. Ebû Eyyûb El Ensâri (ra)
Yalnız Adam/ Âkif
Hilâfet’in Çığlığı/ Kandiller Söndü
Sürgündeki Son Halife Abdülmecid Efendi (Dizi filmi yapılıyor)
Hz. Yâr/ Veysel Karani ve Üveyslik
Aşkın Adı Yavuz/ Cariye (Roman)
Şehzade’nin Şehrazat’ı/Cem Sultan (Roman)
II. Abdülhamid Efsanesi/ Yıldız İstihbarat Teşkilatı
Hilâl’in İki Muhafızı/ II. Abdülhamid – R. Tayyip Erdoğan
Medine’den İstanbul’a / Hz. Eyüp Sultan (Roman)
Medine Müdafaası/ Fahreddin Paşa
Mini Dizi/Film
Yazarı olduğu Son Halife Abdülmecid Efendi’nin altı bölümlük dizi/film senaryo yazımında çalıştı (TRT ve Halk Film Şt.).
Belgesel
Diyanet İşleri başkanlarından Ahmet Hamdi Akseki’nin belgesel çalışmasını yaptı (TRT-Diyanet TV).
İletişim Bilgileri
www.sukrualtin.com.tr
naksi40@hotmail.com
facebook: yazarsukrualtin

Tarihçi yazar 1956’da Çankırı’nın Ilgaz ilçesinin Güney köyünde dünyaya geldi. İlkokul eğitimini doğduğu köyde, ortaokulu Ilgaz’da, liseyi Ankara Yıldırım Beyazıt Lisesi’nde, yüksekokulun sınıf öğretmenliği ve tarih alanı bölümünü Bartın’da tamamladı. Gümüşhane, Kastamonu, Hatay, Sivas, Çankırı illerinde öğretmenlik ve okul müdürlükleri yaptı. Daha sonra Çankırı’nın Korgun, Kastamonu’nun Araç ve Küre, Karabük’ün Eflani ilçelerinde Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bunun yanı sıra yurt içinde eserleriyle ilgili konularda konferanslar verdi. Karabük Valiliği Hizmet Şeref Belgesi (2008), Karatekin Gazetesi Yılın Yazarı Ödülü (2015), Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Hilâl’in İki Muhafızı” eserine Proje Desteği (2017), Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Araştırma Ödülü (2018) gibi çeşitli kurum ve kuruluşlardan birçok ödül aldı.Tarihî araştırma, röportaj ve güncel makaleleri; Türkiye Diyanet Vakfı İyilik Dergisi’nde, Anadolu Vakfı Ana Haber Gazetesi’nde, Sebilürreşad Dergisi’nde, Devlet Dergisi’nde, Fitarih Dergisi’nde, Star Gazetesi’nde, Akit Gazetesi’nde, Karatekin Gazetesi’nde yayınlandı. Yazar olarak çalışmalarına devam eden Şükrü Altın, evli ve üç çocuk babası olup orta derecede Arapça bilmektedir.
Yayınlanmış Eserleri
•Kur’an-ı Kerim’in Anahtarı/ Fâtiha-i Şerif •Görmeden Sevmek (Roman) •Nurlu Şehrin Nuru/ Hz. Ebû Eyyûb El Ensâri (ra) •Yalnız Adam/ Âkif •Hilâfet’in Çığlığı/ Kandiller Söndü •Sürgündeki Son Halife Abdülmecid Efendi (Dizi filmi yapılıyor) •Hz. Yâr/ Veysel Karani ve Üveyslik •Aşkın Adı Yavuz/ Cariye (Roman) •Şehzade’nin Şehrazat’ı/Cem Sultan (Roman) •II. Abdülhamid Efsanesi/ Yıldız İstihbarat Teşkilatı •Hilâl’in İki Muhafızı/ II. Abdülhamid – R. Tayyip Erdoğan •Medine’den İstanbul’a / Hz. Eyüp Sultan (Roman) •Medine Müdafaası/ Fahreddin Paşa
Mini Dizi/FilmYazarı olduğu Son Halife Abdülmecid Efendi’nin altı bölümlük dizi/film senaryo yazımında çalıştı (TRT ve Halk Film Şt.). Belgesel
Diyanet İşleri başkanlarından Ahmet Hamdi Akseki’nin belgesel çalışmasını yaptı (TRT-Diyanet TV)

İletişim Bilgileri
www.sukrualtin.com.tr
naksi40@hotmail.com
facebook: yazarsukrualtin

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com