Prof. Dr. İsmail Sait Doğan
Hakkında

 

Denizli’nin Tavas ilçesinde doğdu. 1986 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ürünleri Teknolojisi bölümünü bitirdi. Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümünde, 1990 yılında Yüksek Lisans eğitimimi tamamladı. Doktora eğitimi için 1991 yılında Amerika’ya gitti ve Kansas Eyalet Üniversitesi Tahıl Bilimi ve Endüstrisi bölümünde Gıda Teknolojisi alanında Doktora programını tamamlayarak, 1996 yılında yurda döndü. Yardımcı Doçent kadrosuna atandıktan sonra, 1997 yılında misafir araştırmacı olarak Kansas Eyalet Üniversitesi ve Amerika Tarım Bakanlığı Hububat Üretimi, Pazarlama ve Araştırma merkezinde ortak çalışmalarda bulundu. 2000 yılında Gıda Teknolojisi alanında Doçent, 2008 yılında ise Profesör oldu.
Gıda Mühendisliği bölümünde Tarım Ürünleri Teknolojisi, Gıda Teknolojisi, Gıda Katkı Maddeleri, Ürün Geliştirme ve Optimizasyonu, Uygulamalı Gıda Teknolojileri alanlarında lisans ve lisansüstü düzeyde çok sayıda dersler verdi. Master ve Doktora seviyelerinde tez danışmanlıkları yürüttü.
Ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda bilimsel etkinliğe katıldı. Anabilim Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı ve Dekanlık görevlerinde bulundu. Birçok akademik kurullarda görev aldı. TÜBİTAK bünyesinde panel üyesi, hakemli ve izleyicilik görevlerinde bulundu. TMMO Gıda Mühendisleri Odası Koordinasyon ve Etik Kurul üyeliği yaptı. Gıda Bilim ve Teknolojisi alanında saygın dergilerde yayınlanmış, ulusal ve uluslararası konferanslarda sunulmuş 200’e yakın bilimsel çalışmaları bulunmaktadır.

Denizli’nin Tavas ilçesinde doğdu. 1986 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ürünleri Teknolojisi bölümünü bitirdi. Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümünde, 1990 yılında Yüksek Lisans eğitimimi tamamladı. Doktora eğitimi için 1991 yılında Amerika’ya gitti ve Kansas Eyalet Üniversitesi Tahıl Bilimi ve Endüstrisi bölümünde Gıda Teknolojisi alanında Doktora programını tamamlayarak, 1996 yılında yurda döndü. Yardımcı Doçent kadrosuna atandıktan sonra, 1997 yılında misafir araştırmacı olarak Kansas Eyalet Üniversitesi ve Amerika Tarım Bakanlığı Hububat Üretimi, Pazarlama ve Araştırma merkezinde ortak çalışmalarda bulundu. 2000 yılında Gıda Teknolojisi alanında Doçent, 2008 yılında ise Profesör oldu. Gıda Mühendisliği bölümünde Tarım Ürünleri Teknolojisi, Gıda Teknolojisi, Gıda Katkı Maddeleri, Ürün Geliştirme ve Optimizasyonu, Uygulamalı Gıda Teknolojileri alanlarında lisans ve lisansüstü düzeyde çok sayıda dersler verdi. Master ve Doktora seviyelerinde tez danışmanlıkları yürüttü. Ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda bilimsel etkinliğe katıldı. Anabilim Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı ve Dekanlık görevlerinde bulundu. Birçok akademik kurullarda görev aldı. TÜBİTAK bünyesinde panel üyesi, hakemli ve izleyicilik görevlerinde bulundu. TMMO Gıda Mühendisleri Odası Koordinasyon ve Etik Kurul üyeliği yaptı. Gıda Bilim ve Teknolojisi alanında saygın dergilerde yayınlanmış, ulusal ve uluslararası konferanslarda sunulmuş 200’e yakın bilimsel çalışmaları bulunmaktadır.

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com