Oktay Doğancı
Hakkında

 

1970 yılında Erzurum’da doğan Oktay Doğancı, Uluslararası Hukuk mezunudur. Çeşitli ulusal ve uluslararası dernek ve vakıfların yönetiminde bulundu. 1990 yılında Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlemiş olduğu yarışmada, makale dalında birinci oldu. Edebiyat dünyasına, bu yıllarda öğrenci arkadaşlarıyla birlikte çıkardığı dergiyle ve çeşitli gazetelerde yer alan köşe yazılarıyla adım attı.
Üniversiteden mezun olduktan sonra Türkiye’nin sayılı firmalarında senelerce hukuk danışmanı olarak çalıştı. İngilizce ve Rusça bilmektedir.
Uluslararası alanda kendi gelişimi ve Türkiye’ye hizmet etmek için insan hakları ve uluslararası ticaret hukuku alanında İngiltere, Cambridge’de araştırmalar yaptı. İngiliz mahkemelerinde staj yaptı. Ardından Londra’da uluslararası bir hukuk bürosuyla İngiliz mahkemeleri ve Avrupa mahkemelerinin yargılama ve jüri sistemi hakkında araştırmalar yaptı.
Gelişen çağın ve değişen dünyanın şartlarına göre ülkesine ve milletine hizmet etmenin gereğini yerine getirmek için, uluslararası normlarda konferansları takip edip makaleler yazmaktadır. “Gelişim Sürecindeki Sorumluluk” konulu bir çok konuşması mevcut olup, ülkenin yeni konumu ve Avrupa’da analizi üzerine beyanları ve yazıları da mevcuttur.

1970 yılında Erzurum’da doğan Oktay Doğancı, Uluslararası Hukuk mezunudur. Çeşitli ulusal ve uluslararası dernek ve vakıfların yönetiminde bulundu. 1990 yılında Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlemiş olduğu yarışmada, makale dalında birinci oldu. Edebiyat dünyasına, bu yıllarda öğrenci arkadaşlarıyla birlikte çıkardığı dergiyle ve çeşitli gazetelerde yer alan köşe yazılarıyla adım attı.Üniversiteden mezun olduktan sonra Türkiye’nin sayılı firmalarında senelerce hukuk danışmanı olarak çalıştı. İngilizce ve Rusça bilmektedir.Uluslararası alanda kendi gelişimi ve Türkiye’ye hizmet etmek için insan hakları ve uluslararası ticaret hukuku alanında İngiltere, Cambridge’de araştırmalar yaptı. İngiliz mahkemelerinde staj yaptı. Ardından Londra’da uluslararası bir hukuk bürosuyla İngiliz mahkemeleri ve Avrupa mahkemelerinin yargılama ve jüri sistemi hakkında araştırmalar yaptı.Gelişen çağın ve değişen dünyanın şartlarına göre ülkesine ve milletine hizmet etmenin gereğini yerine getirmek için, uluslararası normlarda konferansları takip edip makaleler yazmaktadır. “Gelişim Sürecindeki Sorumluluk” konulu bir çok konuşması mevcut olup, ülkenin yeni konumu ve Avrupa’da analizi üzerine beyanları ve yazıları da mevcuttur.

 

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com