Nazlı Özburun
Hakkında

 

Balıkesir’in Gönen ilçesinde dünyaya geldi. Çocukluğu Tekirdağ, Çerkezköy’de geçti. Üniversite eğitimi için İstanbul’ a geldi ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Anabilim Dalından mezun oldu. Yüksek lisansını Psikoloji alanında tamamladı. İkinci yüksek lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji’de yaptı. Aileyi en önemli alan olarak gördüğünden dolayı, Aile ve Evlilik Terapileri üzerine uzmanlaşmaya karar verdi.
Aile ve Çift Terapileri Eğitim Programını tamamlayarak Uzman Aile Terapisti unvanını alan Nazlı Özburun, Aile ve Evlilik Terapileri Derneği üyesidir. Kurucusu olduğu Kelebek Etkisi Danışmanlık Merkezi’nde aile ve evlilik terapisti olarak görev yapmaktadır. Birçok dergi ve gazetede kadınlar, erkekler ve ilişkiler üzerine yazılar yazmaktadır. Televizyon ve radyo programlarında uzmanı olduğu konularda destek vermeye devam etmektedir.
Bireysel potansiyellerin açığa çıkmasına duyduğu tutku nedeniyle kendi ofisinde “Duygusal Farkındalık Atölyesi” adı altında çalışmalar yapmaktadır. Psikoloji, Sosyoloji, Aile, İletişim, Çatışma Çözme Stratejileri ve İlişkiler üzerine seminer çalışmaları yapmaktadır.
Haz ve Hız Çağında İlişkiler kitabının yazarı olan Nazlı Özburun, Yusuf Özkan Özburun’un eşi; Furkan, Ömer ve Elif’in annesidir.

Balıkesir’in Gönen ilçesinde dünyaya geldi. Çocukluğu Tekirdağ, Çerkezköy’de geçti. Üniversite eğitimi için İstanbul’ a geldi ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Anabilim Dalından mezun oldu. Yüksek lisansını Psikoloji alanında tamamladı. İkinci yüksek lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji’de yaptı. Aileyi en önemli alan olarak gördüğünden dolayı, Aile ve Evlilik Terapileri üzerine uzmanlaşmaya karar verdi.Aile ve Çift Terapileri Eğitim Programını tamamlayarak Uzman Aile Terapisti unvanını alan Nazlı Özburun, Aile ve Evlilik Terapileri Derneği üyesidir. Kurucusu olduğu Kelebek Etkisi Danışmanlık Merkezi’nde aile ve evlilik terapisti olarak görev yapmaktadır. Birçok dergi ve gazetede kadınlar, erkekler ve ilişkiler üzerine yazılar yazmaktadır. Televizyon ve radyo programlarında uzmanı olduğu konularda destek vermeye devam etmektedir.Bireysel potansiyellerin açığa çıkmasına duyduğu tutku nedeniyle kendi ofisinde “Duygusal Farkındalık Atölyesi” adı altında çalışmalar yapmaktadır. Psikoloji, Sosyoloji, Aile, İletişim, Çatışma Çözme Stratejileri ve İlişkiler üzerine seminer çalışmaları yapmaktadır.Haz ve Hız Çağında İlişkiler kitabının yazarı olan Nazlı Özburun, Yusuf Özkan Özburun’un eşi; Furkan, Ömer ve Elif’in annesidir.

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com