Mustafa K. Topaloğlu
Hakkında

Eğitimci ve evlilik danışmanı olan Mustafa Kahraman Topaloğlu, yazarlığa sinema eleştirmenliğiyle başladı. Sinema-tiyatro üzerine yazılar yazarken bir taraftan da film hikâyeleri ve senaryoları yazdı. Esra Film’in açtığı senaryo yarışmasında “Bekleyiş” adlı eseriyle 185 eser arasında birincilik kazandı.

Yazar, Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İşletme Bölümü’nü bitirdi. Uzun yıllar orta eğitim yurtlarında “eğitim idareciliği” yaptı. Devamlı gençlerle beraber olduğundan, eğitim başta olmak üzere, evlilik, aile üzerine seminerleri, yazıları, televizyon ve radyo programlarıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Evlilik konusunda yaptığı çalışmalarını periyodik bir sıra izleyerek ele aldı ve ilk olarak “Evliliğe Hazırlık Rehberi” kitabını yazdı. Daha sonra iki ayrı kültürden, iki ayrı aileden gelen ve farklı karakterlere sahip iki karşı cinsin birbirlerine olan sorumluluklarını “Evliliğin Yol Haritası” adı altında topladı.

Evlilikte esas olan ve bir ömür boyu sürecek beraberliklerin temelini oluşturan “uyum” konusunu, “Evlilikte Güzel Geçim” başlığıyla kitaplaştırdı. Evlilikle ilgili tüm konuları farklı bir yöntemle soru-cevap şeklinde “303 Soruda Evlilik Süreci” adı altında kitaplaştırdı.

Hayatın ve evliliğin temelini oluşturan “kadını tanıma ve anlama” konusu, başlı başına bir sanat olduğundan “Kadının Adı Var Ama Kimliği Nerede?” adı altında yayınlandı.

Yazar, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com