Mennan Aysan Kuzanlı
Hakkında

1962’de İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1986 yılına kadar ilaç sektöründe Bayer, Roche, Nobel gibi firmalarda çalıştı. İlaç sektöründen ayrıldıktan sonra serbest hayata atılarak 2000 yılına kadar kardeşi ile kurdukları aile şirketinde General Elektrik Beyaz Eşya Bölümü Türkiye Temsilciliği’ni yürüttü.

2001 yılında Türkiye’de o zamana kadar hemen hiç konuşulmamış olan “alkali-iyonize su” konusunu tanıtmaya başladı ve bu bağlamda 2007 yılında Dr. Recai Yahyaoğlu ile beraber “Suyun İyileştirici Gücü” adlı kitabı yayınlandı.

2008 yılında gelişmiş ülkelerin kitap raflarında yer alan ve tüketicileri uyaran “toksinlerden korunma” kitaplarından esinlenerek bu hizmetin, Türkiye’de de olması amacıyla kaleme aldığı “Nasıl Zehirleniyoruz? Nasıl Korunuruz?" adlı kitabını okurlarına sundu.

2010 yılından itibaren zararlı mikroorganizmaların ortadan kaldırılması amacıyla yoğun olarak kullanılan “kimyasal dezenfektan” maddelerin yerine kullanılacak ancak zehirli artık bırakmayan, çevreyi kirletmeyen bununla beraber ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunabilecek yeni bir teknolojinin kullanılmasına öncülük etmektedir.

2011 yılında kanser konusunda çalışmalar yapan 13 tanınmış uzmanın iştiraki ile yazılan “Kansere Çözüm Var” adlı kitabın yazarları arasında yer aldı.

Yazarın Kitapları

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com