Mehmet Ali Bulut
Hakkında

1954’te Gaziantep’in Islahiye ilçesinin Kerküt köyünde doğdu. İlkokulu ve liseyi Gaziantep’te tamamladı.1978 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap ve Fars Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nden mezun oldu. Aynı fakültenin Tarih bölümünde doktora tezi hazırlamaya başladı.
1979 yılında Tercüman Gazetesi'ne girdi. Tercüman Kütüphanesi’nin kurulması ve kitapların tasnifinde görev aldı. Birçok kitap ve ansiklopedinin yazılmasına ve hazırlanmasına katkıda bulundu. Daha sonra gazetenin, haber merkezi ve yurt haberlerinde çalıştı. Yurt Haberler şefliği yaptı. Köşe yazıları yazdı. 1991 yılında Haber Koordinatörü olarak Ortadoğu gazetesine geçti. Bu gazetede 5 yıl süreyle köşe yazarlığı yaptı. Yeni Sayfa ve Önce Vatan gazetelerinde günlük yazıları ve araştırmaları yayınlandı. 1993 yılında haber editörü olarak İhlas Haber Ajansı’na girdi. Kısa bir süre sonra ajansın haber müdürlüğüne getirildi. Mahalli bir ajans konumundaki İhlas Haber Ajansı, onun döneminde Türkiye’nin ve Ortodoğu’nun en büyük görüntülü haber ajansı konumuna yükseldi. 1997 yılında bir grup arkadaşıyla birlikte Veri Haber Ajansı’nı kurdu. 1999 yılında BRT televizyonuna girdi. Haber editörü ve program yapımcısı olarak çalıştı. 2001 Mayısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı görevini üstlendi ve üç yıl bu görevde kaldı. 2007 Haziranında Bugün gazetesinde çalışmaya başladı. Yurt Haberler Müdürlüğü yaptı.  Çeşitli dergilerde yayınlanmış makaleleri ve şiirleri de bulunan Mehmet Ali Bulut son dönemdeki yazılarını haber7.com’da yayınlamaktadır.

Mehmet Ali Bulut; Ruhun Deşifresi, Fardipli Sinha, Derviş ve Sinha isimli eserleriyle insanın ruh ve maneviyat dünyasına hitap etmiş, Can Boğazdan Çıkar- Kan Gruplarına göre Beslenme ve Sofra Başı Sağlık Sohbetleri isimli kitaplarıyla da beslenmenin önemi, hikmeti ve sağlıklı yaşamla ilgili çığır açan bir yaklaşım ortaya koymuştur. 

MEHMET ALİ BULUT KİTAPLIĞI

  1. Fardipli Sinha
  2. Derviş ve Sinha
  3. Gizemli Sorular
  4. Ruhun Deşifresi
  5. Ahkamsız Hükümler
  6. Can Boğazdan Çıkar
  7. Sofra başı Sağlık Sohbetleri
  8. Elfabe- El ve Yüz Çizgilerinin Anlamı
  9. Ey Rabbim! Dualarımı Kabul Eyle
Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com