Gülbeniz Akduman - Zeki Yüksekbilgili
Hakkında

1977 yılında İstanbul’da doğdu. Özel Arel Koleji’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu. İş hayatını öğrenebilmek amacıyla lise yıllarında Topkapı Saray’ında gönüllü turist rehberliği yaptı. Üniversite yıllarında ise Türk Hava Yolları’nın farklı birimlerinde görev aldı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü, Yönetim ve Organizasyon yüksek lisans programını tamamladı.
1994 yılında Topkapı Sarayı ile başlayan iş yaşamında, sırasıyla Türk Hava Yolları, Havaş, Avea, Turkcell Superonline, Doğanonline ve DeFacto’nun çeşitli yöneticilik kademelerinde görev aldı. Danışman ve eğitmen olarak farklı sektördeki firmalara hizmet verdi. 2000 yılından beri çalıştığı tüm kurumların bünyesinde kişisel ve yönetsel gelişim konularını kapsayan eğitimler verdi, iç eğitmenler yetiştirdi. Son olarak DeFacto Perakende Mağazacılık firmasında İnsan Kaynakları’nda 2,5 yıl Eğitim ve Mutluluk Müdürü olarak görev aldı. Çalışan İlişkileri Yönetimi kapsamında Türkiye’de bir ilk olan ve Harvard’da ders olarak uygulanan “Mutluluk Yönetimi” projesini Mutluluk departmanını bizzat kurup yöneterek hayata geçirdi. Bu projeyle 2 yıl üst üste ödül aldı. Bu konuda edindiği deneyimlerini yazdığı “Mutluluk Müdürü” adlı kitabı 2013 yılında basıldı. Eğitimlerin daha akılda kalıcı, katılımcı aktif ve efektif uygulanması amacıyla Zeki Yüksekbilgili ile yazdığı Eğitim Oyunları kitabı 2014 yılında basıldı.
Şu an Arel Üniversitesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Doktora programında tez aşamasındadır. Kişisel deneyim ve bilgilerini paylaşmak ve arttırmak amacıyla yazarlık yapmanın yanında, İnsan Kaynakları, Yönetim-Organizasyon, Kişisel ve Yönetsel Gelişim konularında eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com