Dr. Recai Yahyaoğlu
Hakkında

 

1965 yılında İstanbul’da doğdu. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Uzun yıllar İstanbul’da aynı anda kamuda ve özel muayenehanesinde birlikte çalıştı. Tam gün yasası nedeniyle muayenehanesini kapatmak zorunda kaldı. Kamuda çalışmaya devam ederken muayenehane sonrasında oluşan boş zamanı değerlendirmek amacıyla akademik çalışmalara döndü.
Yaşlanma Psikolojisi, Bilişsel Psikoloji, Eleştirel Psikoloji, Tamamlayıcı Tıp ve Felsefe özel ilgi alanlarıdır. İstanbul Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Psikoloji Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı. “Yaşlanma ve Zaman Algısı” konusunda YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) akademik veri tabanında ve internet ortamında yayınlanan tez çalışması bulunmaktadır.
‘Aile Hekimi’ olarak görev yapmakta olan yazar Aile Hekimliği alanında Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlı Gaziosmanpaşa-Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimine devam etmektedir.
Mesleği ve uzmanlık eğitiminin yanı sıra psikoloji ve felsefe ağırlıklı kitap çalışmalarını sürdürmektedir.
Evli ve iki çocuk babasıdır.

1965 yılında İstanbul’da doğdu. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Uzun yıllar İstanbul’da aynı anda kamuda ve özel muayenehanesinde birlikte çalıştı. Tam gün yasası nedeniyle muayenehanesini kapatmak zorunda kaldı. Kamuda çalışmaya devam ederken muayenehane sonrasında oluşan boş zamanı değerlendirmek amacıyla akademik çalışmalara döndü.Yaşlanma Psikolojisi, Bilişsel Psikoloji, Eleştirel Psikoloji, Tamamlayıcı Tıp ve Felsefe özel ilgi alanlarıdır. İstanbul Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Psikoloji Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı. “Yaşlanma ve Zaman Algısı” konusunda YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) akademik veri tabanında ve internet ortamında yayınlanan tez çalışması bulunmaktadır.‘Aile Hekimi’ olarak görev yapmakta olan yazar Aile Hekimliği alanında Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlı Gaziosmanpaşa-Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimine devam etmektedir.Mesleği ve uzmanlık eğitiminin yanı sıra psikoloji ve felsefe ağırlıklı kitap çalışmalarını sürdürmektedir.Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com