Dr. Handan Yalvaç Arıcı &  Esma Budak
Hakkında

 

Dr. HANDAN YALVAÇ ARICI
1998 senesinde İstanbul Üniversitesi Doğu Dilleri Bölümü Fars Dili ve Edebiyatı’nı tamamladıktan sonra, 1999-2002 yıllarında Amerika’da teoloji alanında çalışmalar yaptı. Amerika’dan döndükten sonra 2003-2005 yılları arasında Newport University’de Davranış Bilimleri alanında yüksek lisans yaptı. 2015 tarihinde Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde lisans eğitimini ve aynı tarihte Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2012-2016 tarihlerinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde ücretli öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2016-2018 tarihlerinde Kalamış Şehit Murat Özyalçın İlkokulu, Hamit İbrahimiye Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim’de, 2008-2019 yıllarında Hasan Leyli Ortaokulunda, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yaptı. 2019 yılında Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimlerinde başladığı doktorayı 2019 yılında tamamladı.
Kadıköy ve Ataşehir Müftülüklerinin izniyle Fenerbahçe Cami ve Sultan Alparslan Cami’nde yetişkin eğitimiyle ilgili çalışmalar yapmakta, kitap okuma kulüplerinde etkinliklerde bulunmaktadır. Otizm ve Engelli Dernekleri Federasyonu üyelerinden olup otizmli çocuklarımız için projeler yapmaktadır. Ayrıca “Kitapsız Okul Kalmasın” projesi ile her ay, özellikle köylerdeki iki okulun kütüphanesinin kitap ihtiyacının giderilmesine katkı sağlamak, yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocukların ihtiyaçlarının karşılanmasında organizasyon takibi yapmak, görme engelliler için gerçekleştirilen “Abese Ruhu” projesi bünyesinde sesli kitap okuma grup faaliyeti düzenlemek, ihtiyaç sahibi çocukların eğitimlerini destekleyici hayır faaliyetleri düzenlemek gibi sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır. Yurt içi ve yurt dışında din eğitimiyle ilgili seminerler vermekte, çocuklar ve gençler için kitaplar yazmaktadır. Yazarın kitaplarından bazıları, çeşitli dillerde yayınlanmıştır. Evli ve bir çocuk annesidir.

Dr. HANDAN YALVAÇ ARICI
1998 senesinde İstanbul Üniversitesi Doğu Dilleri Bölümü Fars Dili ve Edebiyatı’nı tamamladıktan sonra, 1999-2002 yıllarında Amerika’da teoloji alanında çalışmalar yaptı. Amerika’dan döndükten sonra 2003-2005 yılları arasında Newport University’de Davranış Bilimleri alanında yüksek lisans yaptı. 2015 tarihinde Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde lisans eğitimini ve aynı tarihte Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2012-2016 tarihlerinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde ücretli öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2016-2018 tarihlerinde Kalamış Şehit Murat Özyalçın İlkokulu, Hamit İbrahimiye Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim’de, 2008-2019 yıllarında Hasan Leyli Ortaokulunda, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yaptı. 2019 yılında Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimlerinde başladığı doktorayı 2019 yılında tamamladı. Kadıköy ve Ataşehir Müftülüklerinin izniyle Fenerbahçe Cami ve Sultan Alparslan Cami’nde yetişkin eğitimiyle ilgili çalışmalar yapmakta, kitap okuma kulüplerinde etkinliklerde bulunmaktadır. Otizm ve Engelli Dernekleri Federasyonu üyelerinden olup otizmli çocuklarımız için projeler yapmaktadır. Ayrıca “Kitapsız Okul Kalmasın” projesi ile her ay, özellikle köylerdeki iki okulun kütüphanesinin kitap ihtiyacının giderilmesine katkı sağlamak, yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocukların ihtiyaçlarının karşılanmasında organizasyon takibi yapmak, görme engelliler için gerçekleştirilen “Abese Ruhu” projesi bünyesinde sesli kitap okuma grup faaliyeti düzenlemek, ihtiyaç sahibi çocukların eğitimlerini destekleyici hayır faaliyetleri düzenlemek gibi sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır. Yurt içi ve yurt dışında din eğitimiyle ilgili seminerler vermekte, çocuklar ve gençler için kitaplar yazmaktadır. Yazarın kitaplarından bazıları, çeşitli dillerde yayınlanmıştır. Evli ve bir çocuk annesidir.
KİTAPLARI:

- Bilge Dedem 1

- Bilge Dedem 2

- Cennet Yolunun Rehberi Peygamberimin Hadisleri (Esma Budak ile birlikte)

- Çevrimiçi Filozoflar

- Değer Sandığı Eğitim Seti (Olumlama, Yaratıcı Etkinlikler bölümleri)

- Kimin Fanıyım? Bir Fanın El Kitabı

- Kur’an’da Pişmanlık Psikolojisi

- Sahabelerle Değerler Eğitimi (10 kitap)

- Son Peygamberin İzinde (Hatice Güloğlu ve Esma Budak ile birlikte)


ESMA BUDAK
Eğitimini, Marmara Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Patoloji Laboratuvar Teknikleri ile Anadolu Üniversitesi​ Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerinde tamamladı. 2002-2013 yılları arasında Göksu Kız Kursu’nda gönüllü olarak çalıştı. Din ve karakter eğitiminde; oyun, drama ve ritimle eğitim konularındaki ilk deneyimlerini burada edindi. Eğitim alanındaki bu deneyimlerini, 2006 yılından bu yana özel etüt merkezleri ile yuvalarda, din ve karakter eğitimi alanında geliştirdi. İslam Dinimi Seviyorum ismiyle yayınlanan iki kitapta bu bilgileri paylaştı. Ay Vakti Kültür ve Edebiyat Dergisi’nin internet sorumluluğunu yürüttü. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nde kadınlara özel “Dilin Gücü” seminerlerini düzenledi. 2012 yılında Prof. Dr. Mehmet Zeki Aydın ile tanıştı ve yazar ekibine girdi. Değer Sandığı Eğitim Materyalleri setinde hem yazarlık hem de editör yardımcılığı yaptı. Diyanetten çıkan Dini Değerler Kitap setinde yazarlık yaptı. 2013 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının hazırladığı, Aile Eğitim Programı Formatör eğitimine katılarak formatörlük yaptı. 2017 yılında Prof. Dr. Ahmet Koç’un yazar ekibiyle bir araya geldi. Medeniyet Yolcuları Dergisi’nde yazıları yayınlandı.
Yıldız Teknik Üniversitesi Anaokulunda, Kur’an ve değerler eğitimi görevini sürdürmektedir. Halen özel sektörde değerler eğitimi danışmanlığı yapmaktadır. Sakarya Üniversitesi’nde Değerler Eğitimi üzerine yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Ay Vakti Kültür ve Edebiyat Dergisinin halkla ilişkiler biriminde de görev almakta ve bu dergide yazıları da yayınlanmaktadır.
BASILMIŞ YAYINLAR
- Cennet Yolunun Rehberi Peygamberimin Hadisleri (Dr. Handan Yalvaç Arıcı ile birlikte)
- Değer Sandığı Eğitim Materyalleri
- Dini Değerler Kitap Seti
- İslam Dinimi Seviyorum 1 (Hürrem Yazıcı ile birlikte)
- İslam Dinimi Seviyorum 2
- Son Peygamberin İzinde (Dr. Handan Yalvaç Arıcı ve Hatice Güloğlu ile birlikte)
Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com