Ahmet Akay Azak
Hakkında

1980 tarihinde İstanbul’da doğan yazar ilk orta ve lise tahsilini tamamladıktan sonra, Birleşik Arap Emirlikleri (Sharjah Üniversitesinde İşletme eğitimine başladı. Daha sonra Uzaktan eğitim sistemiyle okulu bitirdi. Master eğitimi için Avustralya’ya gitti. Üniversite tahsili sırasında başlayan iş yaşamında, birçok kurum ve kuruluşta, yönetim ve organizasyon, eğitim yöneticisi pozisyonlarında, kurumsal eğitim yapılması, sorumlulukları ve yöneticilikleri yapmıştır.

Öğrenme ve araştırmaya olan merakı ve bireysel gelişime olan ilgisinden dolayı, Üstün Zekâlı ve Yetenekli Çocuklar üzerine çalışmalar yapan AZAK, başta California Üniversitesi ve Üstün Zekâlılar Enstitüsü olmak üzere, Yrd. Doç. Dr. Abdulkadir Bahar, Yrd. Doç. Dr. Nur Çayırdağ, Doç. Dr. Darlene Boyd ve Denis Bridoux gibi alanında uzman isimlerden yurt içinde ve yurt dışında birçok seminer, sertifika ve uzmanlık eğitimlerine katılmıştır.

Yurtiçi ve yurtdışında bireysel gelişimle ilgili yazıları birçok gazete, dergi ve bloglarda yayınlanmıştır. Kitap ve makalelerinin yanı sıra başta TRT olmak üzere birçok ulusal ve yerel televizyon ve radyo programlarına uzman konuk olarak davet edilen AZAK “Bireysel Gelişim ve Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri” konusunda medya tarafından bilgi ve tecrübesine başvurulan bir isim olmuştur.

10 yıldır süren çalışmaların neticesinde bilgi, birikim ve deneyimlerin neticesinde ortaya çıkan eğitim konu başlıklarında, başta Türkiye olmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri, Avustralya ve Avrupa’da binlerce öğrenci, öğretmen ve ebeveynlere seminer ve konferanslar vermiştir. Halen yazarın bireysel gelişimle ilgili araştırmaları seminer ve konferansları devam etmektedir

Eğitim Verdiği Konu Başlıkları

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri

Öğrenmeyi Öğrenme (Hafıza ve Zihin Haritaları Teknikleri)

Başarının Yolu: Mantalite Değişimi – Alışkanlıklar Değişimi – Gündem Değişimi

Kariyer Planlama

Yazdığı Eserler

Anlayarak Hızlı Okuma

Kendi Yıldızını Yakala

Hayata Gülümse

Çocuklar İçin Hızlı Okuma

Bilgine Hükmet

Dikkat Geliştirme Egzersizleri

Bir Fırsattır Her Sorun

Ayrıca eğitim içerikli 100’e yakın yayınlanmış makalesi bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

www.ahmetakayazak.com.tr
ahmetakayazak@gmail.com

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com