Yusuf Özkan Özburun
Hakkında

1972 yılında Nevşehir'de doğdu. İlkokulu Nevşehir'de, ortaokul ve liseyi Ankara'da tamamlayan Özburun, 1989 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü'nden 1993 yılında mezun oldu. Aynı fakültenin Felsefe Tarihi Bölümü'nde yüksek lisans eğitimine devam etti.

Yaşamak, hatırlamaktır ona göre ve insan, unutuşun tarihinden ibarettir. Tam da bu nedenle insan hatırlanmaya değmez bir şeyken hatırlanır olduğunu anlamalıdır... Özburun, insandan yanadır tamamen, insana rağmen... Hayatı ıskalamadan ustalıkla yaşayan bir 'yaşam ustası' olmaktan başkaca amacı bulunmamaktadır. Kendisine kalsa sadece susmayı(düşünmeyi) tercih ederdi ama yazmaya ve konuşmaya yazgılı görünmektedir.

İlk yazı ve şiirlerini lise yıllarında yayımlamaya başlayan Özburun, Dergah, Kırklar, Yansıma, Kelime, Sağduyu ve Yeni Şafak gibipek çok dergi ve gazetede yazılarını yayımladı ve halen aktif bir şekilde yazı serüvenini sürdürüyor.

Felsefe öğretmenliği, editörlük, genel yayın yönetmenliği, sunuculuk, psikolojik danışmanlık, yöneticilik gibi birçok işi yapmış olan Özburun, evli ve üç çocuk babasıdır. 

Yayımlanmış eserleri:

Toprak Kabın Türküsü - Şiir
Münzevi Sözler - Şiir
Kıvılcımlar Kitabı - Şiir
Son Ağaç- Şiir
Hatırla Beni Hayat - Deneme
Yaşama Sevinci Öyküler - Derleme
İnsan Sıcağı Öyküler - Derleme
Hayata Dokunan Öyküler - Derleme

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com