Tuncel Altınköprü
Hakkında

Yazar, 1946 yılın a İstanbul'da doğdu. Beyazıt Beşinci İlkokulu, İtalyan Ortaokulu ve Pertevniyal Lisesini bitirdi. Ardından girdiği İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Umumî Psikoloji (tezli), Tecrübî Psikoloji, Felsefe ve Çapa Tıp Fakültesi’nden Psikiyatri sertifikalarını aldı.

1971 yılında Altınköprü Yayınevini kurarak kendi eserlerini bu yayınevi bünyesinde yayınlamaya başladı.  Bugün çeşitli konularda yayınlanmış elliyi aşkın telif eseri bulunmaktadır. Kimi dergilerde yayınlanan makalelerinin yanı sıra psikoloji, çocuk eğitimi ve edebiyatı alanında çok sayıda çalışması vardır. Kurucu ortaklarından olduğu İlgi Yayıncılık ve Güçlü Yayıncılık bünyesinde de Türk yayın hayatına hizmet eden yazar, yirmi yıl Ders Kitapları Anonim Şirketinin tasarım ve yayım müdürlüğünü sürdürdükten sonra emekli olmuştur.

Yaşamını halen Yalova’da sürdürmekte olan yazarın; psikoloji, eğitim ve çocuk edebiyatı alanlarındaki kitapları; Hayat ve Çilek Yayınevlerinde yayınlanmaktadır.

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com