Serap Duygulu
Hakkında

İstanbul doğumlu. Evli, 2 çocuk annesi.
Hacettepe Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Sosyoloji bölümlerini bitirdi. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Psikoloji üzerine eğitim alarak, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.
Yüksek lisans bitirme projesi olarak İstanbul Çapa Tıp Fakültesi, Nöroloji Anabilim Dalı’nda, Nöropsikolog Prof. Dr. Öget ÖKTEM’in danışmanlığında araştırma ve hasta takibi yaparak, beyin kanamalarına bağlı olarak gelişen konuşma bozuklukları üzerine hazırladığı “Afazi Hastası Yakınlarında Depresyon ve Olumsuz Otomatik Düşünceler” başlığı altındaki çalışmasını tamamladı. Bu çalışma, bu alanda yapılmış ilk ve tek psikolojik araştırma olarak önemini korumaktadır.
Noterden Yeminli İngilizce Tercümanlık belgesine sahiptir.
Hâlen İstanbul Ataköy’de, kurucusu olduğu Özgür Bilge Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ve Serap Duygulu Gelişim Akademisi’nde danışman psikolog-sosyolog olarak çalışmakta, okullarda ve kurumlarda farklı konularda seminerler vererek, her yaş grubu için danışmanlık ve koçluk yapmaktadır.
Aralık 2009-Ocak 2011 tarihleri arasında Bakırköy Halk Eğitim Merkezi ile yürütülen ortak bir çalışma sonucunda her hafta perşembe günleri, Bakırköy Halk Eğitim Merkezi’nde Bakırköy halkına kişisel gelişim seminerleri vermiştir.
Hürriyet Aile’de “Pusula” ve Anne Bebek Dergisi’nde “Yaşamın Rengi” isimli köşelerinde yazılar yazan Serap Duygulu, bazı kurumların danışmanlığını da yürütmekte ve kişisel gelişim, motivasyon, stres yönetimi gibi konularda eğitim ve seminerler vermektedir.
2012 yılı Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında Cine5 kanalında her gün canlı olarak yayınlanan ve şu an tekrarları yayınlanmaya devam eden Anne Hikâyeleri programının danışman psikoloğu olarak programda yer almıştır.
2013 Kasım ayından beri her hafta perşembe günleri Arnavutköy Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde seminerler vermektedir.

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com