Opr. Dr. Ayşe Duman
Hakkında

 

31 Ocak 1966 tarihinde, Süleymaniye Camii’nden okunan akşam ezanı eşliğinde Süleymaniye Doğumevi’nde dünyaya gelir. En büyük hayali ‘doktor’ olmaktır. 1984 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kayıt yaptıran yazar, eğitiminin ikinci yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne nakil yaptırır ve 1990 yılında aynı okuldan mezun olur.
1990-1996 yılları arasında, dünyaya gözlerini açtığı Süleymaniye Doğumevi’nde uzmanlık eğitimini alır. Aynı hastanede baş asistanlık görevinde bulunur. Daha sonra, çeşitli hastanelerde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak görev yapar. 1997 yılında kendi muayenehanesini açarak hasta kabulüne başlar.
Üyesi olduğu Yeryüzü Doktorları başta olmak üzere çeşitli STK’ların “insani yardım” projeleri kapsamında Afrikalı kadınların sağlık çalışmalarında aktif görevler alır.
Bunun yanında; çeşitli kadın kuruluşları ve yerel yönetimlerin düzenlediği seminerlere iştirak ederek “doğum” üzerine eğitimler verir.
Son yıllarda “Kadın Sağlığına Holistik Yaklaşım” farkındalığı ile kadınlara verdiği hizmet alanını genişleten yazar, bir yandan da çeşitli medya organları vasıtasıyla anne adaylarına doğru bilgileri akıtmaya devam eder.
Doğum konusunda hassasiyeti üst seviyede olan yazar, buradan yola çıkarak “Dikey Doğum Koltuğu” projesini geliştirerek, gerek yurt içinden gerekse yurt dışından bir çok ödüle layık görülür.
Ruh-beden-zihin bütünlüğünde Kadınlığın Keşfi isimli bir kitabı da bulunan Op. Dr. Ayşe Duman; EFT, hipnoz, imajinasyon ve dua gibi zihinsel iyileşme tekniklerini kadın sağlığı, doğum, kadın cinsel işlev bozukluklarında etkin ve güvenli bir şekilde kullanır.
Geride kalan 10 yılda Kadın Sağlığına Holistik Yaklaşımı ile ön plana çıkan yazar, zihinsel iyileşme teknikleriyle binlerce kadına destek olur. Bu doğrultuda;  hamile kampı, doğuma holistik yaklaşım, spiritüel cinsellik gibi bir çok konuda grup eğitimi gerçekleştirir. ‘Benim de bebeğim olsun’ diyen anne adaylarına özel zihinsel iyileşme programları uygular.
Tüp bebek programındaki kadınlara başarıyı artırıcı zihinsel iyileşme programı da uygulayan yazar, düzenlediği hamilelik kamplarıyla, vajinusmus cinsel sağlık sorunu yaşayan kadınlara bireysel destek vermesiyle ön plana çıkar.
Hâlen İstanbul Üsküdar’daki muayenehanesinde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak hizmet veren Op. Dr. Ayşe Duman, her türlü kadın sağlığı sorununa holistik yaklaşımla çalışmalarına devam etmektedir.
Dr. Ayşe Duman, Ömer ve Zeynep’in annesidir.

31 Ocak 1966 tarihinde, Süleymaniye Camii’nden okunan akşam ezanı eşliğinde Süleymaniye Doğumevi’nde dünyaya gelir. En büyük hayali ‘doktor’ olmaktır. 1984 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kayıt yaptıran yazar, eğitiminin ikinci yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne nakil yaptırır ve 1990 yılında aynı okuldan mezun olur.1990-1996 yılları arasında, dünyaya gözlerini açtığı Süleymaniye Doğumevi’nde uzmanlık eğitimini alır. Aynı hastanede baş asistanlık görevinde bulunur. Daha sonra, çeşitli hastanelerde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak görev yapar. 1997 yılında kendi muayenehanesini açarak hasta kabulüne başlar.Üyesi olduğu Yeryüzü Doktorları başta olmak üzere çeşitli STK’ların “insani yardım” projeleri kapsamında Afrikalı kadınların sağlık çalışmalarında aktif görevler alır.Bunun yanında; çeşitli kadın kuruluşları ve yerel yönetimlerin düzenlediği seminerlere iştirak ederek “doğum” üzerine eğitimler verir.Son yıllarda “Kadın Sağlığına Holistik Yaklaşım” farkındalığı ile kadınlara verdiği hizmet alanını genişleten yazar, bir yandan da çeşitli medya organları vasıtasıyla anne adaylarına doğru bilgileri akıtmaya devam eder.Doğum konusunda hassasiyeti üst seviyede olan yazar, buradan yola çıkarak “Dikey Doğum Koltuğu” projesini geliştirerek, gerek yurt içinden gerekse yurt dışından bir çok ödüle layık görülür.Ruh-beden-zihin bütünlüğünde Kadınlığın Keşfi isimli bir kitabı da bulunan Op. Dr. Ayşe Duman; EFT, hipnoz, imajinasyon ve dua gibi zihinsel iyileşme tekniklerini kadın sağlığı, doğum, kadın cinsel işlev bozukluklarında etkin ve güvenli bir şekilde kullanır.Geride kalan 10 yılda Kadın Sağlığına Holistik Yaklaşımı ile ön plana çıkan yazar, zihinsel iyileşme teknikleriyle binlerce kadına destek olur. Bu doğrultuda;  hamile kampı, doğuma holistik yaklaşım, spiritüel cinsellik gibi bir çok konuda grup eğitimi gerçekleştirir. ‘Benim de bebeğim olsun’ diyen anne adaylarına özel zihinsel iyileşme programları uygular.Tüp bebek programındaki kadınlara başarıyı artırıcı zihinsel iyileşme programı da uygulayan yazar, düzenlediği hamilelik kamplarıyla, vajinusmus cinsel sağlık sorunu yaşayan kadınlara bireysel destek vermesiyle ön plana çıkar.Hâlen İstanbul Üsküdar’daki muayenehanesinde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak hizmet veren Op. Dr. Ayşe Duman, her türlü kadın sağlığı sorununa holistik yaklaşımla çalışmalarına devam etmektedir.Dr. Ayşe Duman, Ömer ve Zeynep’in annesidir.

 

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com