Nurullah Öztürk
Hakkında

 

1966 yılında Sinop Türkeli’de doğdu. Eğitim hayatının ilk orta ve lise bölümünü Sinop’ta, üniversiteyi Ankara’da tamamladı.
Başlangıcından itibaren hep özel sektörü düşündü ve düşündüğü gibi yaptı.
Doksanlı yılların başından itibaren en alttan en tepeye kadar özel sektörün içinde oldu.
Metro Grossmarket’in Türkiye’ye girişi ile birlikte perakende sektörüne adım attı. Beğendik’te çalışmaya başlamışken CarrefourSa’dan gelen ciddi teklif ile İstanbul’un yolunu tuttu.
Uzun yıllar CarrefourSa’da çeşitli önemli ve üst düzey görevler üstlendi. 2001 krizinde Yimpaş Mağazaları’nın yeniden yapılandırılması ve kurumsallaşması için yapılan çağrıya kulak verdi ve Anadolu’yu keşfe çıktı.
Sonrasında Kiler’in yerelden ulusala yürüyüşünün startını verdi.
Global firmalarda edindiği deneyimi yerel kültür ile harmanlayarak yeni bir anlayışla bu firmaların hizmetine sundu.
Albayrak Medya Grubu’ndan gelen teklif üzerine medya sektörüne adım attı. Albayrak Medya Grubu bu dönemde başarılı işlere imza attı. Sonrasında Star Medya Grubu Genel Müdürlüğünü üstlendi.
Dünden Bugün’e Tercüman, Yeni Şafak ve Star’da spor ve ekonomi üzerine yazılar yazdı.
Süper Lig ve 1. Lig’de çeşitli klüplerde yönetim kurulu üyeliği ve asbaşkanlık yaptı.
Yazılarını Taraf Gazetesi ve Rota Haber’de sürdürmektedir.
Perakendenin yeniden yapılanması için üzerinde çalıştığı proje ile birlikte Hatipoğlu mağazalarının kurumsallaşma çalışmalarını devam ettirmektedir. Son dönemde finans ve yatırımla ilgili projelere üzerinde çalışmalarını sürdürmekterdir.
Öztürk’ün bu kitap dışında çeşitli gazetelerde yayınladığı yazılardan derlediği spor yazıları ve medya deneyiminden yola çıkarak üzerinde çalıştığı Muhafazakâr Med-ya’lan isimli kitap projesi üzerinde çalışmaları devam etmektedir.
Aykad kurucu yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık görevlerinde bulundu.
AMPD üyeliği ve danışmanlığı yaptı.
TOBB sektör meclisinde MEDYA VE İLETİŞİM MECLİSİ başkan yardımcılığı ve başkanlığı görevlerini üstlendi.

1966 yılında Sinop Türkeli’de doğdu. Eğitim hayatının ilk orta ve lise bölümünü Sinop’ta, üniversiteyi Ankara’da tamamladı.Başlangıcından itibaren hep özel sektörü düşündü ve düşündüğü gibi yaptı.Doksanlı yılların başından itibaren en alttan en tepeye kadar özel sektörün içinde oldu.Metro Grossmarket’in Türkiye’ye girişi ile birlikte perakende sektörüne adım attı. Beğendik’te çalışmaya başlamışken CarrefourSa’dan gelen ciddi teklif ile İstanbul’un yolunu tuttu.Uzun yıllar CarrefourSa’da çeşitli önemli ve üst düzey görevler üstlendi. 2001 krizinde Yimpaş Mağazaları’nın yeniden yapılandırılması ve kurumsallaşması için yapılan çağrıya kulak verdi ve Anadolu’yu keşfe çıktı.Sonrasında Kiler’in yerelden ulusala yürüyüşünün startını verdi.Global firmalarda edindiği deneyimi yerel kültür ile harmanlayarak yeni bir anlayışla bu firmaların hizmetine sundu. Albayrak Medya Grubu’ndan gelen teklif üzerine medya sektörüne adım attı. Albayrak Medya Grubu bu dönemde başarılı işlere imza attı. Sonrasında Star Medya Grubu Genel Müdürlüğünü üstlendi.Dünden Bugün’e Tercüman, Yeni Şafak ve Star’da spor ve ekonomi üzerine yazılar yazdı. Süper Lig ve 1. Lig’de çeşitli klüplerde yönetim kurulu üyeliği ve asbaşkanlık yaptı.Yazılarını Taraf Gazetesi ve Rota Haber’de sürdürmektedir.Perakendenin yeniden yapılanması için üzerinde çalıştığı proje ile birlikte Hatipoğlu mağazalarının kurumsallaşma çalışmalarını devam ettirmektedir. Son dönemde finans ve yatırımla ilgili projelere üzerinde çalışmalarını sürdürmekterdir.Öztürk’ün bu kitap dışında çeşitli gazetelerde yayınladığı yazılardan derlediği spor yazıları ve medya deneyiminden yola çıkarak üzerinde çalıştığı Muhafazakâr Med-ya’lan isimli kitap projesi üzerinde çalışmaları devam etmektedir.Aykad kurucu yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık görevlerinde bulundu. AMPD üyeliği ve danışmanlığı yaptı. TOBB sektör meclisinde MEDYA VE İLETİŞİM MECLİSİ başkan yardımcılığı ve başkanlığı görevlerini üstlendi.

 

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com