Halil İbrahim Erbıyık
Hakkında

Dr. Moral olarak da tanınan Erbıyık “Tıbbiye’den Her Şey Çıkar, Arada Sırada da Doktor Çıkar!” sözünü doğrulayan bir örnek. Şair, yazar, udi, bestekâr, yönetici, hekim, hipnoterapist, metabolik balans uzmanı, T.C. Yalova Üniversitesi rektör danışmanı, metabolik balans Türkiye temsilcisi.

24 Mart 1958 tarihinde Sivas’ta doğdu. Rauf Orbay İlkokulu’nu (Sivas), Atatürk Ortaokulu’nu (Sivas) ve Kuleli Askerî Lisesi’ni birinciliklerle bitirdi. 1981’de İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1987’de kadın hastalıkları ve doğum uzmanı oldu. Perinatoloji (riskli hamilelik) ve kısırlık alanında çalışmalar yaptı. Aynı yıl yedek subay okulu 195. döneminde dereceye girerek, askerliğini Çorlu Asker Hastanesi’nde Nisaiye Klinik Şefi olarak yaptı. Anti-aging tedavileri eğitimi aldı.

1982 Mustafa Polat armağanı yarışması birincisidir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tefsir çalışmasında, “Kur’an-ı Kerim’deki yaratılış ayetleri” konulu tefsir çalışması (2006) ödül aldı. Rahmi Oruç Güvenç’ten otantik, pentatonik Türk müziği, Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça, İrfan Özbakır ve Arif Sami Toker’den Türk sanat musikisi dersleri aldı. Başta ud olmak üzere, dört enstrüman çalıyor. 40 bestesi mevcut. Konferanslarının sayısı 900’ü aştı. İngilizce, Arapça ve Rusça biliyor.

Konferans konuları: Sınav kaygısı, mutlaka başarılı olma sanatı, fotografik hafıza ve hızlı okuma, mutlu olma sanatı, cinsel hayatta mutluluk, hipnotik trans.

Eserleri:  Kuleli Rüzgârları (Şiir), Doğuş Mucizesi, İnsan ve Cinsî Hayat, Hac ve Sağlık, Anne Sütü. Radyo Programı (Doktor Moral) ve TV Programı (Doktor Ahenk) yaptı. Yazıları çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlandı (kısırlık, kanser, real age; sosyal, psiko-sosyal, spor ve siyaset konularında).

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com