GÜLÇİN TUNALI
Hakkında

 

1977 Bursa doğumluyum sevgili gençler. Sizlerin yaşlarındayken arkeolog ve yazar olmak istiyordum. Daktilolara aşıktım. Bolca hayal kuruyordum ve ansiklopedi okuyup duruyordum. Aslında ne bulursam okuyordum da diyebilirim!
Büyüyünce sosyolog olmaya karar verdim ve Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü kazandım. Fakat tarihi bilmeden bugünü anlamak olmaz diyerek aynı üniversitede Tarih yüksek lisansı yaptım. Sonra da Almanya‘da doktora...
Bunları yaparken iki kızım dünyaya geldi ve ben sizler için tarih ve kültür konularında kitap yazmaya başladım. Kızlarım büyüdü, bir erkek kardeşleri oldu ve ben sizler için yazmaya ve hayal kurmaya devam ediyorum... Evet evet kitap da okuyorum :)
Kitapların kısa tarihi: Elinizdeki 1. kitabı büyük kızımı ayaklarımda sallarken piyes şeklinde kaleme almıştım. Sonra seneler geçti ve 2011’de basıldı. Genişletilmiş hâlini ve devamını 2016 senesi ilkbaharında hazırladım ama nasip Genç Hayat’tan 2020 senesinde çıkması imiş. Kitapları yazarken farklı kaynaklardan faydalandım onları da kaynakça kısmına ekledim. Umarım siz de kitapları okurken tarihin izinde hayallerinizin peşinde koşarsınız!

1977 Bursa doğumluyum sevgili gençler. Sizlerin yaşlarındayken arkeolog ve yazar olmak istiyordum. Daktilolara aşıktım. Bolca hayal kuruyordum ve ansiklopedi okuyup duruyordum. Aslında ne bulursam okuyordum da diyebilirim!Büyüyünce sosyolog olmaya karar verdim ve Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü kazandım. Fakat tarihi bilmeden bugünü anlamak olmaz diyerek aynı üniversitede Tarih yüksek lisansı yaptım. Sonra da Almanya‘da doktora...Bunları yaparken iki kızım dünyaya geldi ve ben sizler için tarih ve kültür konularında kitap yazmaya başladım. Kızlarım büyüdü, bir erkek kardeşleri oldu ve ben sizler için yazmaya ve hayal kurmaya devam ediyorum... Evet evet kitap da okuyorum :) Kitapların kısa tarihi: Elinizdeki 1. kitabı büyük kızımı ayaklarımda sallarken piyes şeklinde kaleme almıştım. Sonra seneler geçti ve 2011’de basıldı. Genişletilmiş hâlini ve devamını 2016 senesi ilkbaharında hazırladım ama nasip Genç Hayat’tan 2020 senesinde çıkması imiş. Kitapları yazarken farklı kaynaklardan faydalandım onları da kaynakça kısmına ekledim. Umarım siz de kitapları okurken tarihin izinde hayallerinizin peşinde koşarsınız!

 

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com