Yiğit Recep Efe
Hakkında

Her şey 1982 yılının Mayıs ayında başladı. Balıkesir’den Tekirdağ’a göçen Efe ailesinin altıncı ve son ferdi dünyaya gelmişti. Pehlivan babası, Çerkez annesi ve dünyalar tatlısı üç ablası olan bu erkek çocuğunun büyüdüğünde kitap yazacağı o günlerden anlaşılmıyordu tabii ki! Ama hayalini kurduğu bakışlarından belliydi.

Bisiklete binilen, misket oynanan ve mahalle maçları yapılan güzel çocukluk yılları geride kalmıştı. Sivilcelerle karşılanan delikanlılık çağı hiç de dışarıdan göründüğü gibi değildi. Arkadaşlarını da onu da kimse anlamıyordu. Neyse ki çok uzun sürmedi bu garip yıllar ve arkasında edebiyat sevgisi bırakarak anılara dönüştü.

Üniversitede İşletme Bölümü’nü okurken öğrendi paranın nominal değerinin insanların reel değerini ne kadar çabuk etkilediğini. Üzüldü buna ve daha mezun olmadan iş hayatının dalgalı sularına bıraktı kendini. Projeler geliştirdi, eğitimler planladı, organizasyonlar yaptı uzun yıllar boyunca.

Yirmili yaşlarının ikinci yarısında ansızın gelen bir hediye ile yavaşladı zaman. “Ben kimim? Sen kimsin? Neredeyiz? Şampiyon Beşiktaş mı?” derken hane-i saadette açtı gözlerini. Simidi bölüp yiyordu artık, çünkü yalnız değildi...

Yaşadığı onca şeyden sonra hayatın aslında hayal olduğunu fark etti. Her şeyin başlangıcı bir hayaldi ve o da iflah olmaz bir hayalperest...

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2017 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com web tasarım