Vahdettin Yaşar
Hakkında

 

1974 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlkokulu, ortaokulu ve lise eğitimini bu şehirde tamamladı. 1990 yılında Diyarbakır Lisesi’nden, 1994 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fatih Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun oldu.
2006 yılında Marmara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde, Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim dalında  “Farklı Liselerde Öğrenim Görmekte Olan 16–18 Yaş Grubundaki Öğrencilerin Denetim Odağı Düzeyleri ile Bazı Kişilik Özelliklerinin Karşılaştırılması” teziyle yüksek lisansını tamamlayarak Uzman Psikolojik Danışman ünvanını aldı.
Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri,  Özel Eğitim Hizmetleri, Engelliler ve Risk Altındaki Çocukların Tanılanması ve Yönlendirilmesi ile ilgili MEB, Unicef, Ankara ve Anadolu üniversitelerinin iş birliğiyle açılan çok sayıdaki hizmet içi kurslara katılmıştır. Üstün yetenekli/zekâlı ve özel eğitim gerektiren bireyleri tanıma förmatörlük eğitim ve sertifikasına sahiptir.
1998 yılında Avcılar Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmen olarak göreve başladı. 2001 yılında Avcılar RAM müdür yardımcısı oldu. Aynı yılın temmuz ayından itibaren çalıştığı kurumda Uzman Psikolojik Danışman ve müdür olarak görevine devam etti. Bunun yanında 2003 yılından bu yana Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği üyesidir.
Danışmanlık hizmetleri ile birlikte çalışmalarını genel olarak ailelerin eğitimi, çocuk eğitimi, özel gereksinimli bireylerle ve onların aileleriyle sürdürmektedir.
Evli ve iki çocuk babası olan Uzm. Psk. Dan. Vahdettin YAŞAR’ın “Her Şey Çocuğum İçin”, “Bu Çocuk Neden Böyle”, “Çocuğum Hiperaktif mi?”, “Azim Varsa Engel Yoktur”, “Çocuğumuzu Yetiştirirken” ve “Çocuklarda Davranış Problemleri ve Çözüm Yolları” adlı kitapları yayınlanmıştır. Ayrıca bilimsel ve hakemli dergilerde yayınlanmış çok sayıda makaleleri bulunmaktadır.
Yazarla iletişim için:
www.hayatyayinlari.com

1974 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlkokulu, ortaokulu ve lise eğitimini bu şehirde tamamladı. 1990 yılında Diyarbakır Lisesi’nden, 1994 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fatih Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun oldu.2006 yılında Marmara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde, Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim dalında  “Farklı Liselerde Öğrenim Görmekte Olan 16–18 Yaş Grubundaki Öğrencilerin Denetim Odağı Düzeyleri ile Bazı Kişilik Özelliklerinin Karşılaştırılması” teziyle yüksek lisansını tamamlayarak Uzman Psikolojik Danışman ünvanını aldı. Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri,  Özel Eğitim Hizmetleri, Engelliler ve Risk Altındaki Çocukların Tanılanması ve Yönlendirilmesi ile ilgili MEB, Unicef, Ankara ve Anadolu üniversitelerinin iş birliğiyle açılan çok sayıdaki hizmet içi kurslara katılmıştır. Üstün yetenekli/zekâlı ve özel eğitim gerektiren bireyleri tanıma förmatörlük eğitim ve sertifikasına sahiptir.  1998 yılında Avcılar Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmen olarak göreve başladı. 2001 yılında Avcılar RAM müdür yardımcısı oldu. Aynı yılın temmuz ayından itibaren çalıştığı kurumda Uzman Psikolojik Danışman ve müdür olarak görevine devam etti. Bunun yanında 2003 yılından bu yana Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği üyesidir.Danışmanlık hizmetleri ile birlikte çalışmalarını genel olarak ailelerin eğitimi, çocuk eğitimi, özel gereksinimli bireylerle ve onların aileleriyle sürdürmektedir.   Evli ve iki çocuk babası olan Uzm. Psk. Dan. Vahdettin YAŞAR’ın “Her Şey Çocuğum İçin”, “Bu Çocuk Neden Böyle”, “Çocuğum Hiperaktif mi?”, “Azim Varsa Engel Yoktur”, “Çocuğumuzu Yetiştirirken” ve “Çocuklarda Davranış Problemleri ve Çözüm Yolları” adlı kitapları yayınlanmıştır. Ayrıca bilimsel ve hakemli dergilerde yayınlanmış çok sayıda makaleleri bulunmaktadır.  

Yazarla iletişim için:
www.hayatyayinlari.com

 

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com