Nejat Sezik
Hakkında

 

1965’te İzmir’de doğdu. Okul döneminde çeşitli meslek gruplarında çalıştı. Denizli’de özel bir eğitim kurumunda belletmenlik yaptı. Manisa’da yine bir özel eğitim kurumunda müdür yardımcılığı görevinde bulundu.
1989 yılında Zaman Gazetesi’nde gazeteciliğe başladı. Düzeltmenlik, Sayfa Editörlüğü, Araştırma Servisi Şefliği, Bilgi Bankası Şefliği, Haber Müdür Yardımcılığı ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
Zaman Gazetesi’nde ‘İnsan ve Gelişim’ adlı köşede, konusu insan olan makaleler kaleme aldı. Yine Zaman Gazetesi İnsan Kaynakları Eki’nde ‘Kütüphane’ isimli köşede; kişisel gelişim, başarı ve yönetim kitapları üzerine yazdı. Analiz haberlere imza attı. Röportajlar yaptı ve dizi yazıları hazırladı.
2001 yılında Cihan Haber Ajansı’na geçti.
İş hayatı devam ederken, Davranış Bilimleri eğitimi aldı. NLP sertifika eğitimlerine katıldı. Gerek sertifikalı gerekse katılımcı olarak 200’ün üzerinde eğitim, konferans, zirve, kongre ve toplantıda yer aldı.
Üzeyir Garih, Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Dr. İlhami Fındıkçı, Yaprak Özer gibi, alanında seçkin kişilerin yayın danışmanlığını yaptı. insankaynakları.com ve Ernst&Young işbirliği ile hazırlanıp 2002, 2004 ve 2005 yıllarında yayınlanan eserlere yayın danışmanlığı yaptı. Bunun yanı sıra pek çok kitap için editörlük yaptı. Yönetim, başarı ve kişisel gelişim üzerine kitap serileri hazırladı.
Kişisel Gelişim dergisini çıkardı. Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendi. Dergide ayrıca ‘İnsan ve Gelişim” adlı köşede makaleler kaleme aldı.
Uyuşturucu ile Mücadele Derneği, Kişisel Gelişim Derneği, Uluslararası Sivil Toplum Konseyi Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında kurucu üye oldu.
Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi olan Sezik, Basın Konseyi ve Medya Etik Konseyi üyesidir. Aynı zamanda Medya Etik Konseyi Genel Sekreterliği görevini de yürütmektedir.
Yazarın; Değişim Kuşağındakiler, Kişisel Gelişim El Kitabı ve Sınırsız Beyin Gücü adlı yayınlanmış üç kitabı bulunmaktadır.

1965’te İzmir’de doğdu. Okul döneminde çeşitli meslek gruplarında çalıştı. Denizli’de özel bir eğitim kurumunda belletmenlik yaptı. Manisa’da yine bir özel eğitim kurumunda müdür yardımcılığı görevinde bulundu. 1989 yılında Zaman Gazetesi’nde gazeteciliğe başladı. Düzeltmenlik, Sayfa Editörlüğü, Araştırma Servisi Şefliği, Bilgi Bankası Şefliği, Haber Müdür Yardımcılığı ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Zaman Gazetesi’nde ‘İnsan ve Gelişim’ adlı köşede, konusu insan olan makaleler kaleme aldı. Yine Zaman Gazetesi İnsan Kaynakları Eki’nde ‘Kütüphane’ isimli köşede; kişisel gelişim, başarı ve yönetim kitapları üzerine yazdı. Analiz haberlere imza attı. Röportajlar yaptı ve dizi yazıları hazırladı.  2001 yılında Cihan Haber Ajansı’na geçti. İş hayatı devam ederken, Davranış Bilimleri eğitimi aldı. NLP sertifika eğitimlerine katıldı. Gerek sertifikalı gerekse katılımcı olarak 200’ün üzerinde eğitim, konferans, zirve, kongre ve toplantıda yer aldı.Üzeyir Garih, Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Dr. İlhami Fındıkçı, Yaprak Özer gibi, alanında seçkin kişilerin yayın danışmanlığını yaptı. insankaynakları.com ve Ernst&Young işbirliği ile hazırlanıp 2002, 2004 ve 2005 yıllarında yayınlanan eserlere yayın danışmanlığı yaptı. Bunun yanı sıra pek çok kitap için editörlük yaptı. Yönetim, başarı ve kişisel gelişim üzerine kitap serileri hazırladı.Kişisel Gelişim dergisini çıkardı. Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendi. Dergide ayrıca ‘İnsan ve Gelişim” adlı köşede makaleler kaleme aldı.Uyuşturucu ile Mücadele Derneği, Kişisel Gelişim Derneği, Uluslararası Sivil Toplum Konseyi Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında kurucu üye oldu. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi olan Sezik, Basın Konseyi ve Medya Etik Konseyi üyesidir. Aynı zamanda Medya Etik Konseyi Genel Sekreterliği görevini de yürütmektedir.Yazarın; Değişim Kuşağındakiler, Kişisel Gelişim El Kitabı ve Sınırsız Beyin Gücü adlı yayınlanmış üç kitabı bulunmaktadır.

 

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com