Necdet Bayraktaroğlu
Hakkında

 

Yazar Sivas’ın Gemerek kazasında 1952 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gemerek’te tamamladı. Ankara Kurtuluş Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Ankara Hukuk Fakültesinde yüksek lisansını tamamladı. Fakülte bitiminde askerlik hizmetine katıldı. Askeri hâkimlik sınavını kazanıp muvazzaf askeri hukukçu oldu. Sırasıyla Ankara Synt. 1. Nolu Askeri Mahkeme Hâkimliği, 4. Kor. As. Mahkeme Başhâkimliği, 4. Tümen Başhâkimliği, 5. Kor. Adli Müşavirliği, 3. Ordu Başsavcılığı, 1. Ordu As. Mahkeme Hâkimliği, 1. Ordu Synt. Başsavcılığı görevlerinde bulundu. 1996 yılında emekli olarak serbest avukatlık hizmetine başladı. “NB. Hukuk Bürosu” adı altında birçok yerli ve yabancı şirkete ve seçkin, önemli kişilere danışmanlık ve hukuk hizmeti sundu.
Geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle avukatlık görevine de son verdi. Uzun zamandır üzerinde çalıştığı Türk tarihini araştırma ve derleme çalışmalarına hız verdi.
Birçok vakıf, cemiyet ve derneklerde görevler alıp aktif hizmetler
sundu. Yöre ve ülke konulu konferans, seminer ve faaliyetler düzenledi.
Seyahat etmek, kitap okumak, spor yapmak, müzik dinlemek (özellikle Türk sanat ve halk müziği), resim ve halı galerilerini gezmek, dost ve hasta ziyaretlerinde bulunmak en büyük özelliklerindendir.

Sivas’ın Gemerek kazasında 1952 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gemerek’te tamamladı. Ankara Kurtuluş Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Ankara Hukuk Fakültesinde yüksek lisansını tamamladı. Fakülte bitiminde askerlik hizmetine katıldı. Askeri hâkimlik sınavını kazanıp muvazzaf askeri hukukçu oldu. Sırasıyla Ankara Synt. 1. Nolu Askeri Mahkeme Hâkimliği, 4. Kor. As. Mahkeme Başhâkimliği, 4. Tümen Başhâkimliği, 5. Kor. Adli Müşavirliği, 3. Ordu Başsavcılığı, 1. Ordu As. Mahkeme Hâkimliği, 1. Ordu Synt. Başsavcılığı görevlerinde bulundu. 1996 yılında emekli olarak serbest avukatlık hizmetine başladı. “NB. Hukuk Bürosu” adı altında birçok yerli ve yabancı şirkete ve seçkin, önemli kişilere danışmanlık ve hukuk hizmeti sundu.Geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle avukatlık görevine de son verdi. Uzun zamandır üzerinde çalıştığı Türk tarihini araştırma ve derleme çalışmalarına hız verdi.Birçok vakıf, cemiyet ve derneklerde görevler alıp aktif hizmetler sundu. Yöre ve ülke konulu konferans, seminer ve faaliyetler düzenledi.Seyahat etmek, kitap okumak, spor yapmak, müzik dinlemek (özellikle Türk sanat ve halk müziği), resim ve halı galerilerini gezmek, dost ve hasta ziyaretlerinde bulunmak en büyük özelliklerindendir.

 

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com