Mehmet Özdemir
Hakkında

1979 yılında Kayseri’de doğan Mehmet Özdemir, yaşam enerjisini öğrenme tutkusundan almaktadır. Yazar, 2005 yılından beri “Beden Dili” ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konuda Allan Pease, Carol Kinsey Goman, Joe Navarro gibi önde gelen eğitmenlerin eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır. Araştırmacı yazar; NATO, UN, DoD, EU gibi kuruluşlardan edindiği 200.000’in üzerinde fotoğrafın beden dili açısından analizini yapmış ve bunlarla ilgili raporlar hazırlamıştır. Bu konuda yazılmış nitelikli kitapların pek çoğunu inceleyen yazar; tüm bu yoğun araştırma, gözlem ve analiz serüvenini “Sessiz Güç Beden Dili” kitabıyla okuyucularının beğenisine sunmuştur.

Bita Akademi kurucu ortağı ve yöneticisi olan Mehmet Özdemir, beden dilinin kişilik yapılarına göre değişkenlik gösterdiğini kabul etmektedir. Bu kabul doğrultusunda iş adamları, CEO’lar ve siyasetçilere yönelik “Beden Dili Koçluğu” seanslarında önceliğini kişilik yapılarını belirlemeye vermektedir. Birebir çalışma alanı olan kişilik yapılarına göre, liderlik, yönetim ve koçluk hizmetlerinin yanı sıra yazar, bir sonraki kitap çalışması olan “Kişilik Yapıları ve Liderlik Çeşitleri“ ile ilgili çalışmalarını devam ettirmektedir.
Akademik çalışmalarını Abdullah Gül Üniversitesi-İleri Malzeme ve Nanoteknoloji Mühendisliği alanındaki doktorasıyla sürdüren Özdemir’in; bilimsel iki ödülü, dokuz hakemli dergi yayını ve 40’a yakın ulusal ve uluslararası bildirisi bulunmaktadır.

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com