Mecbure İnal Vela
Hakkında

 

1963 yılında Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Demirözü köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Sivas’ta tamamladıktan sonra çeşitli dallarda özel dersler aldı ve Arapça kursuna devam etti.
Bizim Aile, Kardelen, Hüner, Güneysu gibi dergilerde ve Zaman gazetesinde yazı, şiir ve hikâyeleri yayınlandı. Bir süre Bursa Marmara gazetesinde köşe yazarı ve sayfa sorumlusu olarak çalıştı.
1989’da Bizim Aile dergisinin düzenlediği yarışmada “Bütünü Bölmek” adlı hikâyesiyle ve 1994’te Esra Film’in düzenlediği yarışmada “Erik Ağacımı Kestiler” adlı çocuk romanıyla ikincilik ödülü aldı. “Sızı” isimli romanı radyo tiyatrosuna uyarlandı.
Yayınlanmış 16 eseri bulunan İnal, evli ve iki çocuk annesidir.
Hâlen Bursa’da ikamet etmektedir.

1963 yılında Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Demirözü köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Sivas’ta tamamladıktan sonra çeşitli dallarda özel dersler aldı ve Arapça kursuna devam etti.Bizim Aile, Kardelen, Hüner, Güneysu gibi dergilerde ve Zaman gazetesinde yazı, şiir ve hikâyeleri yayınlandı. Bir süre Bursa Marmara gazetesinde köşe yazarı ve sayfa sorumlusu olarak çalıştı.1989’da Bizim Aile dergisinin düzenlediği yarışmada “Bütünü Bölmek” adlı hikâyesiyle ve 1994’te Esra Film’in düzenlediği yarışmada “Erik Ağacımı Kestiler” adlı çocuk romanıyla ikincilik ödülü aldı. “Sızı” isimli romanı radyo tiyatrosuna uyarlandı.
Yayınlanmış 16 eseri bulunan İnal, evli ve iki çocuk annesidir. 
Hâlen Bursa’da ikamet etmektedir.

 

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com