İzzet Güllü
Hakkında

Psikolog İzzet Güllü, 30 Ağustos 1973 tarihinde Kastamonu Taşköprü’de dünyaya geldi. İlkokulu köyde okudu. Orta ve lise öğrenimini ise Kastamonu’da tamamladı. 1997 senesinde Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu.

Yaklaşık 17 yıldır Malatya Devlet Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde klinisyen Psikolog olarak görev yapan Psk. Güllü; Psikiyatri Uzmanı Hekim ve Psikolog ekip işbirliği içerisinde çalışan, bu nedenle sürekli eğitim ve gelişim imkânı da sunan, ayrıca hasta/danışan sirkülasyonunun oldukça yoğun olduğu bu klinikte çocuk davranış problemlerinden ileri safhadaki yetişkin sorunlarına kadar sayısız hasta ve danışanla mesleki/klinik görüşmeler yaptı.

Böylece binlerce saatlik (30.000 saatten fazla) psikolojik danışma, psikolojik değerlendirme ve psikoterapi deneyimine sahip oldu. Bu süreçte Sağlık Bakanlığınca açılan sınavı ilk turda başarıyla kazanarak, “Psikologların, Psikolojinin Tıbbi Uygulamalarında Görev Alması” yetkisini de kazandı.

Hastanedeki asli görevi yanında;

Malatya Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesinde kısa bir süre Bilirkişilik,

Yine Aile Mahkemelerinde uzun süre Aile Danışmanlığı ve Bilirkişilik,

Malatya Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Psikolojik Danışmanlık,

Cezaevi Kurum Psikologluğu,

PMYO ve POMEM sınavlarında ve valilik bünyesinde bazı komisyonlarda üyelik gibi bir dizi ek görevlerde bulundu. Ayrıca Sağlık Bakanlığı’nca geliştirilen ve Sağlık Müdürlüğü bünyesinde yürütülen SÜDGE (Sürücü Davranışları Değerlendirme ve Geliştirme) programında da görev aldı.

Alkol ve madde bağımlıları, mahkûmlar, boşanan çiftler, şiddet mağdurları, engelli bireyler gibi toplumdaki tüm sorunlu gruplarla çalışma fırsatı buldu. Yine birkaç diyaliz ve rehabilitasyon merkezinde kısmi zamanlı olarak hizmet verdi. Sağlık Bakanlığı bünyesinde açılan muhtelif kurslara katılarak mesleki gelişimini çok yönlü olarak sürdürdü.

“Her Ev Bir Okul Olmalı” adında kendi çapında sosyal bir proje yürüten (bu kitap söz konusu proje için kaleme alınmıştır), “Öğrenme, Başarı ve Sınav Heyecanı” konularında özgün çalışmaları bulunan, mesleki konularda araştırma, düşünme, üretme ve yazma çalışmalarına devam eden Psikolog GÜLLÜ evli olup bir kız çocuğu babasıdır.

Yayınlanmış Eserleri

1. Sağlıklı Çocuk

2. Büyük Ruh Sağlığı Projesi (Kitapçık)

3. Sağlıklı Aile

4. Uzman Ebeveyn

 

İletişim:

igullu3744@gmail.com

www.izzetgullu.net

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com