Hamza Uğurlu
Hakkında

1963 yılında İzmir’de doğdu. Liseyi İzmir Atatürk Lisesi, lisans öğrenimini de Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisat Bölümü’nde tamamlayan yazar, İngilizce biliyor.

Spikerlik-Sunuculuk ve Dublaj-Seslendirme üzerine sertifikaları olan yazar, 2002 yılından bu yana diksiyon üzerine çalışmalar yapmaktadır. Görme engelliler için de diksiyon çalışması yapmış olan yazar, diksiyon eğitimlerinde zamanını daha çok öğretmen ve öğrencilere ayırmaktadır.

Hâlen Boğaziçi Üniversitesi, Görme Engelliler Kitaplığı “Getem” için kitap seslendiren yazar, şu ana kadar görme engelliler için 100’e yakın kitap seslendirmiştir. İzmir’de Türkiye Görme Engelliler Kitaplığı “Türgök” üyesidir.

Okurlarına farklı bir bakış açısı getirecek kapsamlı bir Beden Dili kitabının çalışmalarını sürdüren yazar, 15 yıla yakın süredir beden dili ile ilgili çalışmalar yapıyor. Bu konuda sadece özel gruplara eğitim vermektedir.

İzmir’de haftada iki gün Muhterem Osman Nuri Topbaş Hoca Efendi’nin eserleri üzerinden tasavvuf okumaları ve sohbetler yapan yazar, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’nın 5 kıtaya yayılmış olan yurtdışı hizmetlerinden birisi olan Kamerun hizmetlerinin gönüllüleri arasında yer almaktadır.

Başta tasavvuf olmak üzere psikoloji, biyografi, yakın tarih ve güncel konularda kitaplar okumayı seven yazar, çalışmalarından zaman bulabilirse dağcılık sporu ile ilgilenmeyi seviyor.

Yazarın şu dört söz hayatında önemli bir yer tutuyor:

“Güzel gören güzel düşünür,

Güzel düşünen hayatından lezzet alır.” Bediüzzaman

“İmanın ilk meyvesi merhamettir.

Merhamet, imanımızın bu âlemde şahidi olan

ve bizi kalben Rabbimize yaklaştıran

ilahi bir cevherdir.” Osman Nuri Topbaş

“Bahanenin olduğu yerde başarı yoktur."

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com