Fatma Zehra Fidan
Hakkında

 

Anamur’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini bu şirin sahil kasabasında tamamladı. Yazı serüvenine dokuz yaşında başlayan yazarın ilk hikâye kitabı “Yetim” on yaşındayken yayınlandı. Yazı ve hikâyeleri çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanan yazar, yazı hayatına uzun bir süre ara verdi. Yılların, yüreğinde biriktirdiklerini okuyucularıyla paylaşmak üzere tekrar kaleme sarıldı.
Çeşitli sivil toplum örgütlerinde gönüllü eğitim hizmetlerinde bulunan yazar, özellikle gençlerin dünyalarına girmekten ve hayat yolculuklarında onları yüreklendirmekten, çok farklı bir mutluluk duyuyor.
Hayatı, insanın kendisini gerçekleştirme fırsatı olarak tanımlayan yazarın ilk romanı “Beni Affeder misin Sevgili?”, kocası tarafından aldatılan bir kadının hikâyesini anlatıyor. Bu çalışmasında aşka, evlilik ilişkisine ve sadakat kavramına değişik bir açıdan yaklaşan yazar, okuyucuya farklı bir perspektif sunuyor.
Yazarın eğitim sürecinde edindiklerini, yaşam felsefesi ve inançlarıyla yoğurarak yazdığı “Fatima” yazarın ikinci romanıdır.

Anamur’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini bu şirin sahil kasabasında tamamladı. Yazı serüvenine dokuz yaşında başlayan yazarın ilk hikâye kitabı “Yetim” on yaşındayken yayınlandı. Yazı ve hikâyeleri çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlanan yazar, yazı hayatına uzun bir süre ara verdi. Yılların, yüreğinde biriktirdiklerini okuyucularıyla paylaşmak üzere tekrar kaleme sarıldı. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde gönüllü eğitim hizmetlerinde bulunan yazar, özellikle gençlerin dünyalarına girmekten ve hayat yolculuklarında onları yüreklendirmekten, çok farklı bir mutluluk duyuyor. Hayatı, insanın kendisini gerçekleştirme fırsatı olarak tanımlayan yazarın ilk romanı “Beni Affeder misin Sevgili?”, kocası tarafından aldatılan bir kadının hikâyesini anlatıyor. Bu çalışmasında aşka, evlilik ilişkisine ve sadakat kavramına değişik bir açıdan yaklaşan yazar, okuyucuya farklı bir perspektif sunuyor. Yazarın eğitim sürecinde edindiklerini, yaşam felsefesi ve inançlarıyla yoğurarak yazdığı “Fatima” yazarın ikinci romanıdır.

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com