Dr. Kemal Tekden
Hakkında

1959 doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladıktan sonra, İstanbul Tıp Fakültesi’nde okudu ve 1982’de mezun oldu. Adalet Bakanlığı bünyesinde Dalaman Açık Cezaevi’nde mesleğe ilk adımını attı. Daha sonra Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Bölümü’nde ihtisas yaptı. Kayseri Devlet Hastanesi’nde 4 yıl boyunca KBB uzmanı olarak görev yaptıktan sonra memuriyetten ayrılarak Kayseri’nin ilk özel tıp merkezini hizmete açtı. 1998–2012 yılları arasında ortaklarıyla Kayseri Kalp Hastanesi, Kayseri Tekden Hastanesi, Denizli Tekden Hastanesi, Kayseri Tekden İlköğretim Okulu, İstanbul Küçükyalı Tekden İlköğretim Okulu ve İstanbul Bağcılar Tekden Hastanesi’ni hizmete açtı, Tekden Film ve Eyvan İnşaat şirketleriyle TEKDEN GRUP’u oluşturdu.

Birçok vakıf ve sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak görev yaptı. Bunlardan bazıları şunlardır: Üniversite Tiyatro Kulübü, Erciyes Eğitim ve Hizmet Vakfı, Erciyes Üniversitesi Vakfı, Erciyes Feneri, Darülaceze Vakfı, Kayseri Aydınlar Ocağı, Selçuklu Vakfı, Gönüllerde Birlik Vakfı.

Dr. Kemal Tekden’in sağlık, eğitim ve sosyal alanlarda çalışmaları, dergi yazıları mevcuttur. Hâlen, Bizim Eyvan Dergisi’nin imtiyaz sahipliğini yürütmekte, Kayseri Kültür Eyvanı Derneği Başkanlığı’nı ve Türkiye Üstün Zekâlı ve Dahi Çocukların Eğitimi Vakfı (TÜZDEV) Genel Başkanlığı’nı yapmaktadır. Çeşitli üniversite ve liselerde “Hayatın Manası, Girişimcilik ve Başarı”, “Üstün Zekâlı Çocukların Önemi” ve “İnsanın Sırrı” üzerine konferanslar vermektedir. Op. Dr. Kemal TEKDEN evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

İletişim:

Web: www.kemaltekden.com

e-posta: ktekden@tekden.com.tr

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com