Dr. Jale Şimşek
Hakkında

Üç çocuklu ailenin ilk çocuğu olarak Ankara’da doğdu. İlkokulu Ankara’da, ortaokulu Tekirdağ’da, liseyi ise Ankara Kız Lisesinde okudu ve İlahiyat Fakültesini de Ankara’da 1982’de bitirdi.

Aynı yıl Diyarbakır’a Kur’an Kursu öğreticisi olarak atandı. Bu ilde yaklaşık yirmi yıl görevde bulundu. Bu süre içinde Kur’an Kursu idareciliği yaptı ve çok sayıda hafız öğrenci yetiştirip mezun etti.  Sosyal aktiviteler ile kadınları bir araya getirdi. Öğrencilerin arasında kabiliyetli olanlarla tiyatro ekibini ve ilahi korosunu kurdu. Bizzat yazdığı ve yönettiği oyunları öğrencileri ile birlikte sahneye koydu. İki defa Osmanlı Kıyafetleri defilesini hazırladı. İl ve ilçelerde fahri vaizelik görevi ile kadınlara dini eğitimi ulaştırdı. 1997 yılında Harran Üniversitesinde tefsir dalında doktorasını yaptı. 2002 yılında İstanbul’a, Fetva Kurulu üyesi olarak atandı. Bu görevi yedi yıl sürdürdü. Bu süre içinde çok sayıda televizyon programına konuk oldu. 2009 yılında İstanbul İl Müftülüğündeki vazifesinden emekliye ayrıldı. Üç senedir Berat Tv’de dini içerikli programlar hazırlayıp sunmaktadır.

İlk kitabı Hanım Hanıma Fetvalar 2005’te yayınlandı. İkinci kitabı Rusça olarak Kadın İlmihali adı ile 2008’de basıldı. Berat TV’de yaptığı programa gelen sorular ve cevaplarından oluşan elinizdeki kitabı hazırladı.

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com