Betül Âşık
Hakkında

11 Ocak’ta soğuk bir İstanbul günü dünyaya Üsküdar’da gözlerini açan ve Oğlak burcu olduğu için kendisiyle gurur duyan Betül Âşık; ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Eğitimine hâlen İstanbul Üniversitesi’nde devam etmektedir. Uzun yıllar birçok internet haber sitesinde köşe yazarlığı yapan Âşık, yazdığı bir yazıdan dolayı ödül de almıştır. İlk kitabı olan Bana Aşkı Anlat adlı denemeler niteliğindeki kitabı 2007’de yayımlanmıştır.

Şiir ve resimle de ilgilenen Âşık, dünyaca ünlü ressamımız Yücel Dönmez’den resim dersleri alarak kendini hem yağlı boya hem de akrilik resim sanatında geliştirdi. İyi bir müzik arşivine de sahip olan yazar, birikimlerinin bir kısmını www.betulasik.com adlı kendisine ait web sitesinde okurlarıyla paylaşmaktadır.

Boş zamanlarında resim atölyesinde zaman geçiren yazarın en sevdiği aktivitelerden biri kafasında tasarladığı resme başlamadan önce resim yapacağı tuvalin karşısına geçip güzel bir müzik eşliğinde saatlerce tuvali izlemek. Özgün ve fantastik yazılar ve şiirler yazmaktan büyük keyif alan yazarın yapmaktan vazgeçmeyeceği şeylerden ikisi de uzun yürüyüşler ve spor.

Yazarın yazmakla ilgili düşüncesi şu şekilde: “Benim için yazmak kolay, düşünmek ağır. Çünkü düşünmek benim için sonu olmayan bir yolculuk.”

İletişim Bilgileri: www.betulasik.com

btlask@gmail.com / (0533) 931 82 25

 

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com