Besim Eviz
Hakkında

1963 Siirt/Kurtalan doğumlu olup ilköğretimini memleketinde, orta öğretimini de Diyarbakır’da tamamladı. 1990 yılında Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1992 yılında Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Mastır Programı’na başladı. 1998’de Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi-İŞKUR-Dünya Bankası’nın ortaklaşa koordine ettiği Uzun Dönem (8 ay) İstihdam Danışmanlığı eğitimini başarıyla tamamladı.

Değişik kamu kurumlarında memur olarak çalıştı. 1994 yılında Gebze Belediyesi’nde “Beyaz Masa” sistemini kurup çalışmalarını organize etti; basın ve halkla ilişkilerden sorumlu yönetici olarak görev yaptı. 15 yıldır çalışmakta olduğu İŞKUR’da Gaziantep’te işveren ilişkiler şefi, İş ve Meslek Danışmanı, İl Müdür Yardımcısı ve İl Müdürü görevlerinde bulundu.

Gaziantep AB istihdam projelerini il düzeyinde “Ekip Lideri” olarak yönetti. Gaziantep Üniversitesi’nde Genel İletişim ve Üniversite-Endüstriyel İlişkiler konusunda düzenlenen Ortak Program kapsamında “misafir öğretim görevlisi” olarak ders verdi.

TRT3‘te canlı olarak yayınlanan “İŞBAŞI” programının danışmanlığını yaptı.

Gaziantep merkezli İş Dünyası ve Ekonomi konusunda yayınlanan “BOSS” ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü yayın organı olan “İstihdamda 3İ” dergilerine makaleler yazmaktadır. Ayrıca iş ve meslek danışmanlığı, kariyer rehberliği, iş arama-bulma teknikleri konularında düzenlenen seminer, panel ve konferanslara konuşmacı olarak katılmaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak halen görev yapmaktadır. Eğitim ve iş dünyasıyla aktif iletişim içerisindedir.

Yazarın “İş Dünyasından Aranan Eleman Kim” adlı yayınlanmış bir kitabı daha bulunmaktadır.

Arapça, Farsça ve az düzeyde İngilizce bilen yazar, evli ve dört çocuk babasıdır.

Yazarın Kitapları
  • Diğer Yazarlar
Copyright © 2019 Hayat Yayın Grubu - www.hayatyayinlari.com